10 komentarzy

  • DosVagabundos

   Dzięki wielkie! Jak najbardziej zachęcamy do wizyty w Gruzji, w miarę możliwości oczywiście, jak najszybciej 🙂 Zapraszamy też do częstszych wizyt na naszym blogu ponieważ już niedługo pojawią się kolejne, bardziej praktyczne wpisy. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 1. Marek

  Takie małe sprostowanie i ostrzeżenie dotyczące psów. O ile psy w miastach i wioskach są naprawdę fajne, to o psach w górach już bym tego nie powiedział. Są znacznie większe niż te, które możemy zobaczyć w Polsce, a do tego mogą być naprawdę bardzo agresywne. Związane jest to z tym, że rzadko schodzą z gór i generalnie żyją tylko i wyłącznie gdzieś wysoko wraz ze swoim Panem. One nie mają kontaktu z innymi ludźmi i są przez to na w pół dzikie. Ta informacja niech służy tym, którzy zamierzają uprawiać trekking wysoko w górach.
  Aha, uwaga też na niedźwiedzie w górach ! 😉
  Po za tym Gruzja to bajka, kraina winem i czaczą płynąca.
  Pozdrawiam 😉

  • DosVagabundos

   Bardzo wysoko w górach nie byliśmy. Mieliśmy jedynie okazję eksplorować Mestię, Uszguli i ich okolice.
   Zgodzę się, że psy są znacznie większe, ale mimo gabarytów nadal były bardzo łagodne.
   Niemniej jednak 100% prawdy jest w tym, że każdorazowo należy zachować rozsądek. W końcu to tylko zwierzę.
   Niezależnie od tego, czy chcemy je pogłaskać na molo w Sopocie czy włócząc się po Kaukazie.
   A Gruzja rzeczywiście jest bajką – z biegiem czasu tęsknimy coraz mocniej 🙂

  • Tomek

   Sprostowanie kolejne co do psów. W miastach owszem miłe ale dziś na plaźy kolo Batumi,sfora na wpół dzikich psów się na mnie rzuciła. Uciekajac poślizgnàłem się i wpadłem do wody rozcinajàc sie w kilku miejscach. Na szczescie mili gruzini zdezynfekowali mnie chacha

 2. A ile czasu spędziliście w Gruzji i kiedy?
  Co do psów to zgadzam się w pełni z @Marek- niektóre może i są łagodne, ale często zbierają się w wygłodniałe watahy i włóczą po wsiach, wtedy już nie jest bezpiecznie mieć je w pobliżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *