Wielki Talent i Wielkie Serca

Nie po raz pierwszy piszemy o tym, że cudownie jest mieć pasję i móc ją realizować. W tym pędzącym z prędkością światła życiu umiejętność robienia sobie przystanków na samorealizację jest bardzo cenną, ale jednocześnie rzadko spotykaną cechą. Jeszcze mniej popularne jest dzielenie się tym swoim hobby z innymi. No bo skoro coś nam sprawia przyjemność to z egoistycznego, typowo ludzkiego punktu widzenia, chce się ją mieć zazwyczaj na wyłączność. Przekuwanie swojej pasji na pomoc potrzebującym jest natomiast najrzadziej spotykane, ale jednocześnie najcenniejsze. A jednak zdarza się, czego przykładem są młodzi i niezmiernie utalentowani ludzie, tworzący organizację Who If Not You? (co w wolnym tłumaczeniu oznacza “Bo jak nie my, to kto?”)

Czym się zajmują? W skrócie można to określić, że pomaganiem przez szeroko pojętą sztukę. Mają pasję, mają talent, bardzo ciężko pracują, są zdeterminowani i pełni pokory. Taka mieszanka to klucz do sukcesu, który mógłby ich wywindować na szczyty szczytów. Oni jednak patrzą na świat mocniej i wrażliwiej, co pozwoliło im dostrzec innych ludzi i ich potrzeby. Za sprawą warsztatów, imprez charytatywnych, pokazów, paneli dyskusyjnych chcą dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, z jednej strony jednocząc tych, którym przyświecają te same cele i idee, z drugiej zaś wesprzeć najbardziej potrzebujących. Twierdzą, że nie są żadnymi superbohaterami. My jednak uważamy ich za prawdziwych herosów. Bo w sumie na dobrą sprawę wolny czas mogliby poświęcić na imprezy, gry, siedzenie całymi dniami w necie. Życie to kwestia wyborów. Takie decyzje popieramy w 10000%.

Najnowszy projekt “Warto” to spektakl taneczno-muzyczny, realizowany przez nich we współpracy z fundacją Dziecięca Fantazja. Oprócz tego, że zagwarantuje Wam wyjątkowe doznania wizualne – Who If Not You to przecież finaliści “Mam talent”, to jeszcze usłyszycie w nim kolejną gwiazdę z tego TVNowskiego show, czyli Paulinę Oporską, a także rapera Cywila. Dochód ze sprzedaży biletów na każdy z czterech terminów (link do kupna tutaj) zostanie przekazany na pomoc potrzebującym dzieciakom. A wszystko to odbędzie się na naszej dzielni, czyli warszawskich Bielanach, w miejscowym Ośrodku Kultury. Wbijacie? My na pewno. Bo jak nie my, to kto? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *