11 komentarzy

 1. Teresa Dubiel

  Dla mnie mamy tych dwóch dziewczyn związanych z Włochami,ten artykuł to bomba!Ta ilość zdjęć przepięknych!Ja tam nie byłam.

 2. Aneta

  Cześć, super relacja, my się właśnie wybieramy do Bari za niespełna 2 tygodnie 🙂 Nie mogę już się doczekać!!!
  Mamy w planie zwiedzić Bari, Alberobello i Materę.
  Czy możecie podać jak dostałyście się z Bari do Alberobello? bo nie zauważyłam w materiale takiej informacji. My zastanawiamy się czy korzystać z komunikacji miejskiej czy wynająć auto. Cena 5 euro za bilet to w miarę spoko, tylko jak szybko się porusza pociąg?;-)
  I jeszcze jedno pytanie organizacyjne, czy przystanek autobusowy jest w pobliżu lotniska czy trzeba gdzieś dojść? A metro też jest przy samym lotnisku?
  Będę wdzięczna za info 🙂

  Pozdrawiam, Aneta

  • DosVagabundos

   Anetko, bardzo dziękujemy 🙂 Co do Twoich pytań,to już odpowiadamy, posiłkując się nieco tekstem. “Żeby dotrzeć z lotniska na dworzec, czyli tak naprawdę do centrum miasta, najlepiej wybrać autobus. Jedzie co prawda z 15 minut dłużej niż metro, ale za to kosztuje 1 euro zamiast 5. A tak w ogóle to ichniejsza komunikacja lokalna jest wyborna. Na miejscu, poza najbardziej znaną Trenitalią, kursuje mnóstwo lokalnych przewoźników, zarówno pociągowych jak i autobusowych, więc do większości popularnych miejscówek dotrzecie sami, bez konieczności wypożyczania aut”. I metro i przystanek autobusowy są zaraz przy lotnisku, w zasadzie na jego terenie. “Ostatni dzień pobytu nad Adriatykiem przeznaczyłyśmy na miejsce najbardziej kojarzące się z Apulią, którego wizerunek ozdabia chyba wszystkie przewodniki – Alberobello. Jedzie się doń z Bari nieco dłużej, bo czasami wręcz dwie godziny. No i podróż jest odpowiednio droższa – 4,90 euro od osoby w jedną mańkę”. Jeździłyśmy tylko komunikacją lokalną i naprawdę bardzo ją sobie chwalę. Pamiętaj, że Włosi czasem jeżdzą jak chcą, plus podrozujac samochodem przynajmniej jedna z osób ma mniej okazji do podziwiania widoków za oknem, a momentami są one naprawdę znakomite. Bardzo zazdrościmy wyloty, i to jeszcze na wiosnę! Wszystko zakwitnie, zazieleni się – będzie zapewne zjawiskowo pięknie!

 3. Beata

  Świetny wpis! Wybieramy się na Bari w połowie października. Też planujemy poruszać się komunikacją miejską – mam pytanie, czy bilety zakupiliście na miejscu w kiosku lub maszynach? Macie może jakieś informacje, czy można kupić jakieś bilety grupowe?
  Pozdrawiam serdecznie!

  • Dosvagabundos

   Hej, dziękujemy ? bilety kupowalysmy na miejscu w automatach. Było nas tylko 5, więc grupowy chyba nie przysługiwał. Ale na miejscu jest kilku przewoźników, niewykluczone więc że któryś z nich oferuje już taką możliwość. Udanej podróży i niezapomnianych wrażeń.

 4. łukasz

  Czesc ,ja sie wybieram pod koniec grudnia i mam takie pytanie ,czy w kazdym tym miescie miałyscie nocleg ? Czy raczej codziennie wracałyscie do jednego miasta?:)

 5. ula

  super artykuł! co sądzisz o wyjeździe do Bari na przełomie styczeń/luty? Czy może lepiej poczekać na jakąś cieplejszą pogodę na wyjazd tam?

 6. Magda

  Dzięki! Przeczytałam Twój wpis jako pierwszy o Bari, zastanawiając się czy warto jechać w zimie… Wróciłam właśnie i powiem tak samo jak Ty::warto! Z pewnością mniej turystów. Ciepłej niż w Polsce, aczkolwiek pogoda była dynamiczna i zmieniała się kilka razy w ciągu dnia. Deszcz jak już był to nie żartował, ale na szczęście nie lał długo. No i wiało nieźle…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *